Szwecja - na ryby nad jezioro Södra Barken

POŁOŻENIE

Jezioro Södra Barken leży w regionie Dalarna w środkowej Szwecji w odległości ok. 140 km na północny-zachód od Uppsala.

CHARAKTERYSTYKA

SodraBarken1Södra Barken tworzy wraz z Norra Barken jeden akwen zajmujący łącznie powierzchnię ok. 34 km2. SodraBarken2 Część północna (Norra) jest głębsza (gł. do 37m) i z bardziej zróżnicowanym dnem polecana szczególnie latem i późną jesienią. Część południowa (Södra) jest nieco płytsza, ale za to z bardziej urozmaicona linią brzegową tworzącą wiele urokliwych zatok i półwyspów. Ta cześć jeziora jest niezwykle atrakcyjna wiosną oraz wczesnym latem (od połowy maja do lipca).

RYBOSTAN

SodraBarken3Södra Barken to królestwo sandacza i tego drapieżnika możemy tutaj spotkać naprawdę w imponujących rozmiarach. Duże i liczne pogłowie szczupaka i okonia dostarczy wędkarzom niezwykłych wrażeń w szczególności wiosną w okolicach północnych wysp lub w zatokach w części południowej. SodraBarken4 Drapieżniki skutecznie połowimy w klasycznym spinningu, na żywca jak i w bardzo popularnym tu trollingu. Najlepszymi wędkarsko miesiącami nad Barken są okresy czerwiec-lipiec oraz jesienią wrzesień-październik. To wtedy najlepszy czas, żeby wybrać się tutaj na ryby.

DLACZEGO SÖDRA BARKEN?

Jezioro z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom sandaczy i okoni. Na śródjeziornych górkach oraz na kamienistych rafach SodraBarken5czekają na nas prawdziwe okazy. Region, w którym położony jest Barken to wciąż miejsce mało znane dla wielu wędkarzy przybywających z Europy, a co za tym idzie praktycznie niepoddane presji wędkarskiej. Urokliwe miejsca w okolicach mostów łączących wschodni i zachodni brzeg czy też bajeczne zatoki Södra Barken z pewnością zauroczą niejednego odwiedzającego ten ciekawy zakątek Szwecji

ZAKWATEROWANIE, ŁODZIE

Nad Barken posiadamy bardzo dobrze wyposażony, komfortowy i wspaniale położony domek. Obiekt usytuowany jest blisko jeziora, na południowej jego części (szczególnie atrakcyjnej w miesiącach wiosennych). Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy bezpieczne i komfortowe łodzie wyposażone w silniki spalinowe o odpowiedniej mocy.

Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft