PÓŁMETEK SEZONU JESIENNEGO - MELDUNEK Z NASZYCH ŁOWISK

Początek października powitaliśmy na łowiskach Szwecji piękną, słoneczną pogodą. Natomiast tegoroczny wrzesień zapisał się, jako jeden z bardziej wywrotowych ze swoją zwariowaną, nieprzewidywalną pogodą.

Otwarcie jesiennego sezony 2011r. na przełomie sierpnia i września wypadło bardzo obiecująco. Rozpoczęliśmy okazałymi sandaczami nad Solgen i kilkoma wspaniałymi szczupakami nad Ostersjon. Niestety kolejne trzy tygodnie upłynęły pod znakiem huraganowych wiatrów i niespotykanie intensywnych opadów deszczu.

Woda na mniejszych akwenach podniosła sie nawet o 2 m i nawet kiedy pojawiały sie sprzyjające okna pogodowe trudno było o dobre wyniki wędkarskie. Po 20 września pogoda wreszcie sie ustabilizowała, lecz zamiast oczekiwanego ochłodzenia przyszło spore ocieplenie. Temperatury osiągnęły poziom 23-24 stopni, a woda zamiast oczekiwanych 8-10 st. podgrzała sie na wielu łowiskach do temperatury 15-17°C, co na przełomie września i października było kolejną anomalią tej jesieni...

Trudne warunki pogodowe sprawiły, że tylko naprawdę dobre łowiska mogły się w tym czasie obronić. Cieszą nas więc opinie i pozytywne efekty osiągnięte przez grupy łowiące nad Saljen czy Foxen.

W pierwszym tygodniu października wreszcie się ochłodziło i od razu poprawiły sie wyniki na wszystkich łowiskach. Na Bolmen i Solgen pięknie biorą sandacze, a na Foxen okazałe szczupaki i okonie. Mamy nadzieję, że ostatnie tygodnie sezonu 2011 pozostawią wśród naszych gości niezapomniane przeżycia wędkarskie, a październik nadrobi wrześniowe zaległości.:-)

 

Zespół Zew Przygody

Fishing & Nature

 

2011-10-09

Powrót do aktualności
Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft