Bellen - szczupakowe łowisko sezonu 2015 !


Pierwszy raz o walorach jeziora Bellen usłyszeliśmy kilka lat temu od lokalnego przewodnika testując inne z jezior środkowej Smalandii.

We wrześniu ubiegłego roku postanowiliśmy sprawdzić liczebność tamtejszych "krokodyli". Jesień 2014r. była wyjątkowo ciepła, co nie wróżyło niestety najlepszych szczupakowych wyników. Po tygodniu spędzonym nad tym malowniczym akwenem byliśmy jednak bardzo pozytywnie zaskoczeni efektami  - szczupaków było naprawdę sporo, a co najważniejsze imponowały walecznością i rozmiarami. Od razu ustaliśmy termin na ponowne testy w 2015 r., aby po wiosennej pozytywnej weryfikacji tej wody można było wstawić Bellen do naszej oferty. Tegoroczna wiosna była niesłychanie zimna ( wg. szwedzkich danych najzimniejsza od 1962r). Bardzo obawialiśmy się, czy pojawiając się na przełomie kwietnia i maja, nie jesteśmy zbyt wcześnie. Nasze obawy potęgowały poranne przymrozki i kilka cm śniegu pokrywające łodzie ! Bellen ponownie zdało jednak egzamin i to na piątkę z plusem - o przekroczenie magicznego metra naprawdę nie było trudno, a i dotychczasowe życiówki w przedziale 115-120 były mocno zagrożone. Grube, sielawowe szczupaki stanowiące główny magnes tego akwenu są aktywne już przy temperaturze wody na poziomie 8-9 st. Atrakcyjność łowiska podnoszą również piękne okonie, które najlepiej łowić nad Bellen u schyłku lata i na początku jesieni.

Bellen zdecydowanie zdominowało klasyfikację całego sezonu 2015 w ilości zgłoszonych metrowych szczupaków, a jesienny okaz mierzący 123cm, złowiony tu w drugiej połowie września, zwyciężył w naszym dorocznym konkursie stawiając stempel jakości tej wody !

Pełny opis jeziora dostępny pod adresem: http://www.zewprzygody.pl/Informations/Bellen.aspx

Zapraszamy nad Bellen w sezonie 2016 !


2015-11-07

Powrót do aktualności
Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft