Wyjazdy do Szwecji na ryby nad jezioro Bunn

POŁOŻENIE

Jezioro Bunn zlokalizowane jest na północnym krańcu regionu Småland w południowej Szwecji, w gminie Jönköping nieopodal miasteczka Gränna. Z miast portowych Ystad lub Karlskrony można dojechać nad Bunn zaledwie w ok. 3-4 h pokonując 240-260 km.

CHARAKTERYSTYKA

Bunn to tak naprawdę trzy jeziora w jednym - akwen składa się z kilku połączonych ze sobą części. Na wyprawy wędkarskie najbardziej polecamy północną część jeziora (Norra Bunn) - jest nie tylko interesująca wędkarsko, ale też pełna przepięknych krajobrazów. Na 3,5 km długości oraz niecałych 3 km szerokości rozsiana jest niezliczona ilość wysp, wysepek, kanałów połączonych ze sobą zatok, gdzie płytkie 2-3 m metrowe blaty bezpośrednio sąsiadują z 12-13 m głębiami. Najgłębsze miejsca północnego Bunn sięgają blisko 20 m.
Środkowa część (Mella Bunn) to stosunkowo wąskie (do 800 m), ale jednocześnie bardzo głębokie jezioro (średnia głębokość przekracza 9 m), długie na 2,5 km. To w tej części akwenu w czerwcu oraz w okresie letnim najczęściej można złowić medalowe sandacze.
Południowe Bunn (Södra Bunn) przypomina kształtem półwysep Apeniński i jest najpłytszą częścią jeziora o średniej głębokości ok. 5-6 m. W południowej części jezioro oplata miejscowość o tej samej nazwie - Bunn.
Bunn1 Bunn2 Bunn3

RYBOSTAN

Jest to idealne i bardzo atrakcyjne łowisko dla spinningistów, wczesną wiosną polecane głównie ze względu na licznie występujące, sporej wielkości okonie i szczupaki (o tej porze roku łowione tradycyjnie w płytszych częściach Bunn). Czerwiec oraz okres późnej jesieni to najlepsza pora to najlepszy okres, kiedy celem wyprawy są piękne sandacze, których należy szukać na głównym plosie Północnego Bunn oraz w części środkowej.
Wynikami nad Bunn powinni być zadowoleni również zwolennicy białej ryby. Duże stada dorodnych płoci i potężnych leszczy oraz niezliczona ilość zacisznych przepięknych zatok stwarzają wspaniałe ku temu możliwości.
Bunn4 Bunn5 Bunn10

DLACZEGO BUNN?

Domek położony w idealnym miejscu, licznie występujące okazałe okonie i sandacze oraz duża populacja szczupaka to główne argumenty. Niezwykle istotne jest również to, że północne Bunn jest „odporne na wiatr” - niezależnie od siły i kierunku wiatru zawsze można znaleźć tam osłoniętą i atrakcyjną zatoczkę. To naprawdę urocze miejsce, które warto wybrać na cel swojej wędkarskiej wyprawy!

ZAKWATEROWANIE, ŁODZIE

Decydując się na wyjazd na ryby do Szwecji nad jezioro Bunn wspólnie z firmą Zew Przygody zamieszkacie Państwo w uroczym kameralnym domku położonym nad jedną z zatok północnej części jeziora. Domek jest oddalony zaledwie 300 m od gospodarstwa właścicieli. Obiekt może pomieścić rodzinę lub grupę wędkarzy do 4 osób. Zasiadając na tarasie można raczyć się pięknym widokiem jeziora, które oddalone jest od domku jedynie o 20 m.
Bunn6 Bunn7 Bunn8 Zapraszamy do spędzenia urlopu w tym godnym polecenia i wyjątkowo pięknym miejscu!

Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft