Wędkarski urlop

- JEZIORO LÅNGEN

POŁOŻENIE

Jezioro Lången leży w samym centrum Smålandii w południowej Szwecji, nieopodal trasy E4 łączącej Helsingborg z Jőnkőping. Połączenie z portowymi miastami Ystad, Karlskrona lub Trelleborg jest więc idealne i można tu trafić już w 2-3 h (pokonując zaledwie 170- 220 km) po zjeździe z promów.

CHARAKTERYSTYKA

Lången jest jeziorem przepływowym – płynie przez nie rzeka Årån łącząca sąsiednie jeziora Rymmen i Furen. Langen1Akwen zajmuje powierzchnię ok. 370 ha rozciągając się w układzie południkowym na długości ok. 7,5 km. Langen2Jezioro ma dość specyficzny rozkład głębokości – południowa część poza kilkoma głębszymi dołkami jest raczej płytka, a największe głębokości dochodzące do 13 m znajdują się na północy w rejonie kilku wysp oraz wpływu rzeki. Średnia głębokość to ok. 3m. Rzeką możemy dopłynąć aż do stopnia wodnego w kierunku jeziora Rymmen oraz do spiętrzenia za niewielkim jeziorkiem położonym w południowej części, rozpoczynającym zamknięty dla wędkarzy, chroniony fragment rzeki Årån.

RYBOSTAN

Lången polecamy przede wszystkim tym adeptom wędkarstwa, którzy chcą na niedużym obszarze skutecznie połowic zarówno okonia, sandacza jak i szczupaka. Langen3Wszystkie trzy drapieżniki występują tu w dużej ilości i są łatwe do namierzenia szczególnie wczesną wiosną. Langen4W cieplejszym okresie w jeziorze można również złowić węgorza. Główną atrakcją są jednak duże okonie na które warto zaczaić się na kantach przy rozległych blatach. Jeżeli wiosna jest wczesna i ciepła oraz w czerwcu ryb szukamy w pobliżu wpływu rzeki. Południowe rozlewiska przed spiętrzeniem to idealne miejsce na efektywne wędkowanie białej ryby w tym okazałych i dorastających tu do naprawdę dużych rozmiarów leszczy, linów lub wzdręg.

DLACZEGO LÅNGEN?

To idealna opcja na wyprawy wędkarskie wczesną wiosną w szczególności w pierwszym miesiącu po zejściu lodu; to zdecydowanie wczesna woda. Langen5Wędkarze ceniący sobie spokój docenią znikomą presję wędkarską i bliskość dobrych miejscówek nieodległych od miejsca zakwaterowania. LangenW cieplejszych miesiącach to bardzo dobra propozycja dla rodzin z dziećmi i grup zainteresowanych rekreacyjnym wędkowaniem pod samym domkiem. Zwolennicy wyprawy na ryby połączonych z grzybobraniem docenią bliskość i bogactwo okalających jezioro lasów w szczególności w miesiącach jesiennych.

ZAKWATEROWANIE, ŁODZIE

Bardzo komfortowy domek położony jest nad jedna z zatok jeziora tuż nad samym brzegiem. Wędkując pod samymi oknami domku możemy obserwować spławiki jedząc śniadania na werandzie :-) Obiekt swobodnie mieści nawet duże 8-osobowe grupy, a opalana drewnem sauna tuż obok domku oraz możliwość korzystania z rowerów są dodatkowymi atrakcjami. Zapraszamy na urlop wędkarski w tym godnym polecenia i wyjątkowo pięknym miejscu!

Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft