Wyprawy wędkarskie do Szwecji nad jezioro Linnesjon

POŁOŻENIE

Jezioro Linnesjön zlokalizowane jest w środkowej części regionu Småland w południowej Szwecji, pomiędzy miastami Värnamo i Jönköping w odległości zaledwie 3-4 godzin jazdy od miast portowych Ystad i Karlskrony.

CHARAKTERYSTYKA

Linnesjon1Jest to, jak na szwedzkie warunki małe jeziorko, rozciągające się w układzie południkowym na długości nie przekraczającej 5,5 km, a w najszerszym miejscu liczące nie więcej jak 1,2 km. Linnesjon2 Zajmuje obszar zaledwie niecałych 3 km2, średnia głębokość to 5-6 m. W najgłębszych miejscach dno opada do blisko 13-14 metrów. Jezioro jest dość wąskie i tylko w środkowej części ploso jeziora rozlewa się szerzej wokół malowniczych wysepek. Dno jest dosyć urozmaicone i często napotkać możemy atrakcyjne wędkarsko spadki dna lub tzw „wysokie trzciny” . Okolica nie jest gęsto zaludniona, a lasy porastające brzegi i wyspy pozwalają wędkować przy poczuciu pełnego obcowania z naturą.

RYBOSTAN

Linnesjon3LinnesjonPośród okolicznych mieszkańców Linnesjön jest znane głównie ze względu na dużą populację szczupaka i okonia, w mniejszych ilościach występuje tu również sandacz. Jezioro należy do „średniowczesnych” co oznacza, że na najlepsze efekty wędkarskie można liczyć od drugiej dekady maja. Dla zwolenników białej ryby atrakcją będą przede wszystkim piękne dorodne płocie i leszcze. Linnesjon4 Wiosną najatrakcyjniejsze są południowy i północny kraniec jeziora, a jesienią najlepiej szukać drapieżników na głębokich stokach części środkowej tuż przy większej wyspie.

DLACZEGO LINNESJŐN?

Linnesjon6Linnesjön to doskonała propozycja dla osób które chcą zaznać relaxu i spędzić udany wędkarski urlop nad jeziorem, które można rozpoznać w kilka dni. Można tu przede wszystkim liczyć na dużą ilość średniej wielkości szczupaka oraz dużą różnorodność rybostanu włącznie z sandaczem. W zależności od pory roku i temperatury wody ryby przemieszczają się na różnych głębokościach. W maju i czerwcu najlepsze efekty w naszym pierwszym sezonie nad tą wodą osiągaliśmy w części środkowej na stokach spadających nawet do 12m głębokości. Podczas przekazania łodzi otrzymują Państwo licencje wędkarskie oraz mapy batymetryczne jeziora wraz ze wskazówkami dotyczącymi najlepszych miejscówek.

ZAKWATEROWANIE, ŁODZIE

Linnesjon9 W trakcie pobytu nad Linnesjön będą Państwo mieszkać w domku położonym na zachodnim brzegu w południowej części jeziora. Domek składa się w sumie z trzech niewielkich budynków położonych na jednej działce tuż nad brzegiem jeziora. Do dyspozycji gości jest również sauna. Na wprost domku mamy długi dogodny pomost, który bardzo ułatwia cumowanie łodzi i połów białej ryby. Obiekt może pomieścić rodzinę lub grupę wędkarzy nawet do 8 osób. Zapraszamy do spędzenia przez Państwa urlopu w tym wyjątkowo pięknym miejscu. Komfortowe łodzie wyposażone będą w silniki spalinowe o odpowiedniej mocy.

Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft