Wyjazdy na ryby nad jezioro Östersjön

POŁOŻENIE

Jezioro Östersjön położone jest w regionie Västra Götaland w południowo-zachodniej Szwecji w odległości ok. 110 km na północ od Göteborga.

CHARAKTERYSTYKA

Ostersjon1Östersjön oraz połączone z nim Ellenösjön tworzą jeden akwen o długości ok. 12km . Jezioro Östersjön jest znacznie głębsze i charakteryzuje się dużo ciekawszym ukształtowaniem dna (gł. do 25 m). Natomiast jezioro Ellenösjön jest bardziej rozległe, ale w przeważającej części płytkie. Dysponując echosondą bez trudu odnajdziemy atrakcyjne wędkarsko stoki i kamieniste środjeziorne górki, Ostersjon2które upodobały sobie licznie tu występujące sandacze. Jeziora połączone są wąskim kanałem, którym przepływamy pod dwoma mostami szczególnie urokliwie wyglądającymi o wschodzie i zachodzie słońca.

RYBOSTAN

Ostersjon3Jeziora Östersjön i Ellenösjön to niezwykle atrakcyjne łowisko sandacza, ale nie trudno tu również o spotkanie z metrowym szczupakiem czy wspaniale ubarwionym okazem okonia. Najlepszym okresem na wyjazdy na ryby nad ten akwen jest bardzo wczesna wiosna oraz okres jesienny (wrzesień - październik).Ostersjon4 Poza sezonem letnim presja wędkarska nie jest odczuwalna i ograniczona właściwie do weekendów, kiedy to miejscowi wędkarze wypływają połowić sandacza najczęściej metodą żywcową. Dla miłośników białej ryby atrakcją będą dorodne płocie i licznie występujące duże leszcze czy liny, a w okresie kiedy temperatura wody będzie odpowiednio wyższa dodatkową atrakcją będą piękne węgorze.

DLACZEGO ÖSTERSJÖN?

Jezioro jest niezwykle urokliwe, cisza, spokój oraz bliskość natury pozwala na relaks, a nieprzełowiona i obfitująca w okazy woda potrafi dostarczyć wiele radości i emocji. Ostersjon5Bogactwo miejscowej przyrody oraz idealnie położony domek, który Państwu oferujemy stwarzają wymarzone warunki dla wypoczynku rodzinnego lub wyprawy wędkarskiej dla mniejszej grupy. Ostersjon6Osoby zainteresowane zwiedzaniem okolicy z pewnością zaciekawiają się widocznymi z wody pozostałościami fortyfikacji, bliskością szwedzkich fjordów oraz największego szwedzkiego jeziora Vänern. Kilka ostatnich sezonów spędzonych nad Östersjön pozwoliły nam dobrze poznać ten akwen. Chętnie podzielimy się z Państwem wiedzą na temat najlepszych miejsc, aby spotkanie z okazałym szczupakiem, sandaczem czy okoniem dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

ZAKWATEROWANIE, ŁODZIE

Nad Östersjön możemy zaoferować Państwu dobrze wyposażony, niewielki albo bardzo dogodnie położony domek. To idealna propozycja na wędkarski urlop dla 2-4 osobowej grupy wędkarzy. Wychodząc na jego taras możecie się Państwo podziwiać piękny widok na jezioro. Położenie domku umożliwia dogodne wędkowanie zarówno na Östersjön jak i płytszym Ellenösjön Do Państwa dyspozycji oddajemy na łowisku wygodne łodzie wyposażone w silniki spalinowe o odpowiedniej mocy.

Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft