Szwecja - na ryby nad jezioro Tislången

POŁOŻENIE

Jezioro Tislången leży w regionie Södermanland, niedaleko miejscowości Katrineholm. Formalnie jest to więc ciągle Szwecja południowa, choć niektórzy położenie na wysokości Stockholmu określają już jako część środkową tego kraju. Oddalone jest o ok 180 km od stolicy Szwecji Sztokholmu, a do miast portowych na południu mamy stąd odpowiednio ok. 530 km do Ystad i ok 400 km do Karlskrony.

CHARAKTERYSTYKA

Samo jezioro ma dość skromne rozmiary - długość nie przekracza 5 km, a w najszerszym miejscu nie ma więcej jak 1 km. Charakteryzując jezioro Tislången należy rozpatrywać je jako część większego i bardziej znanego jeziora Tisnaren. Rewelacyjne położenie oferowanego przez nas domku umożliwia zorganizowanie wyprawy na ryby zarówno na Tisnaren jak i Tislången. Samo Tislangen jest kameralnym, niewielkim zbiornikiem jak na szwedzkie warunki. W przeważającej części jeziora utrzymuje się głębokość ok. 5m. W najgłębszym miejscu jeziora głębokość wynosi ok.10,5m. Zbiornik charakteryzuje się licznymi podwodnymi, kamienistymi górkami występującymi na rozległym obszarze. Brzegi jeziora od strony północnej porośnięte są trzcinami, natomiast głębsza południowa część jeziora ma brzeg skalisty. Nawet przy bardzo silnym wietrze i niekorzystnych warunkach pogodowych nad Tislången możliwe jest wędkowanie, które stanowi komfort w przypadku gdy warunki uniemożliwiają pływanie po jeziorze Tisnaren.
Tislangen Tislangen Tislangen

RYBOSTAN

Tislången to przede wszystkim fenomenalne łowisko okoniowe. Licznie występujące podwodne górki są łatwe do zlokalizowania i stanowią najlepsze miejscówki dużych okoni, które występują w jeziorze ławicami. Jezioro obfituje w sielawę i raki, które stanowią przysmak tutejszych drapieżników i zapewniają im duże przyrosty długości i masy. Okonie ponad 1kg łowione są regularnie, a nie tylko się trafiają. Tak jak większość łowisk okoniowych, tak i to ma swoją specyfikę, którą dane nam było poznać w sezonach 2015-16. Lokalizacje najlepszych miejscówek mamy oczywiście naniesione na naszych mapach załączanych do materiałów wraz z informatorem dot. łowiska. W okresie tarła okonia późną wiosną oraz jesienią im bardziej wietrzna i pochmurna pogoda należy nastawić się na szczupaka. Nad Tislången im gorsze warunki pogodowe tym ładnie szczupaki. Sztuki w wielkościach 90-100 cm zwykle żerują w miejscach nieodległych od najlepszych okoniowych górek oraz przy rancie na najgłębszej wodzie. Poza okazowymi szczupakami w Tislången występuje również znaczna liczba średniej wielkości tej ryby, którą z powodzeniem można łowić wzdłuż trzcinowego brzegu.
Tislangen Tislangen Tislangen

DLACZEGO TISLÅNGEN?

Dlaczego wybierając łowiska w Szwecji warto wskazać na Tislången ? Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest położenie naszego domku, które umożliwia podczas jednego pobytu zakosztowanie wędkarskiej przygody nad dwoma pięknymi jeziorami. Nasi klienci spod domku mogą popłynąć w jedną stronę i wędkować na rozległej wodzie poszukując okazów sandacza i szczupaka na Tisnaren, a płynąc w drugą stronę delektować się urokami kameralnego Tislången obfitującą w medalowe okonie. Na obszarze obydwu jezior jest nie duża presja wędkarska co przy licznej populacji drapieżnika daje gwarancje wędkarski urlop będzie udany.
Tislangen

ZAKWATEROWANIE, ŁODZIE

Nad Tislången oferujemy naszym klientom komfortowy, pięknie położony domek nad samą wodą. Domek może pomieścić 6 osób (2 łóżka podwójne i 2 pojedyncze), jest w pełni wyposażony w niezbędne sprzęty oraz posiada saunę, TV z kablówką oraz dostęp do internetu. Obok domku znajduję się altanka z grillem do dyspozycji gości . Domek posiada własny pomost, dzięki któremu wsiadanie i wysiadanie z łodzi jest bardzo wygodne.
Tislangen Tislangen Tislangen

Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft