Szwecja – wędkarstwo nad Västra Lagern

POŁOŻENIE

Jezioro Västra Lägern położone jest na południowym krańcu regionu Västergötland w sąsiedztwie wielkich jezior Vättern i Sommen w odległości ok. 60 km na zachód od miejscowości Jönköping.

CHARAKTERYSTYKA

To polecane jezioro rynnowe rozciąga się na długości ok. 12 km. VastraLagern1 Leży w układzie południkowym pomiędzy pięknymi zalesionymi wzgórzami rejonu Aneby. Sąsiaduje z większym i bardziej rozległym Östra Lägern, z którym jest połączone wąskim kanałem. VastraLagern2Średnia głębokość jeziora to 5- 6m, ale już w najgłębszych miejscach dno opada do blisko 30 m. Bardziej urozmaicona linia brzegowa i więcej pięknych miejsc zarówno pod względem krajobrazowym jak i wędkarskim znajduje się w północnej części jeziora.

RYBOSTAN

Västra Lägern to królestwo szczupaka i okonia, które dorastają tu do imponujących rozmiarów. VastraLagern3 Zwolennicy białej ryby znajdą tu duże stada wielkich leszczy oraz pięknie ubarwione liny.VastraLagern4 Drapieżniki wiosną połowimy w rejonie nielicznych wysp i cieplejszych zatok, natomiast jesienią musimy zapuścić się w głębsze partie jeziora. Wędkarsko najbardziej atrakcyjne okresy to pierwsze trzy dekady maja oraz późna jesień.

DLACZEGO VÄSTRA LÄGERN?

Jezioro to jest wyjątkowo położone i szczególnie urokliwe w jesiennej szacie. VastraLagern5 Wschodni pagórkowaty brzeg jeziora porasta gęsty, mieszany i sosnowy las tętniący wspaniałą, nieskażoną naturą. VastraLagern6 Brak presji wędkarskiej, zasobna w ryby woda a jesienią pełne grzybów lasy to wizytówka i odpowiednia rekomendacja do spędzenia nad Västra Lägern urlopu wędkarskiego lub rodzinnego. W niedalekiej odległości znajduje się kilka wartych odwiedzenia miejsc takich jak np. wodospady Stalpet czy muzeum Stjärneborg.

ZAKWATEROWANIE, ŁODZIE

Nad Västra Lägern dysponujemy w pełni wyposażonym i komfortowym domkiem. Obiekt położony jest na styku wody i lądu - wędkowanie możliwe nawet z tarasu. Domek położony jest w północnej części jeziora szczególnie atrakcyjnej wędkarsko w miesiącach wiosennych. Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy bezpieczne i wygodne łodzie wyposażone w silniki spalinowe o odpowiedniej mocy.

Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft