Wyjazdy wędkarskie

- JEZIORO MJÖRN

POŁOŻENIE

Jezioro położone jest w regionie Västra Götaland w południowo-zachodniej Szwecji w odległości ok. 50 km od Göteborga.

CHARAKTERYSTYKA

Mjorn1Mjörn to sporej wielkości akwen o długości ok. 16 km i szerokości dochodzącej do 7 km, zajmujący powierzchnię ok. 55 km2. Mjorn2 Charakterystyczna dla tego jeziora jest bardzo urozmaicona linia brzegowa oraz duże deniwelacje dna. O pięknie krajobrazu stanowią liczne zatoki oraz wyspy (tylko tych większych jest tu ponad 60). Na wielu wyspach mieszczą się rezerwaty ścisłe z zakazem wchodzenia w okresie lęgowym ptaków (czerwiec-lipiec). Ukształtowanie linii brzegowej oraz bogactwo wysp i wysepek sprawia, że łowisko jest wdzięczne wędkarsko. Wiele zacisznych miejsc pomaga podczas silniejszego wiatru, co bywa znacznym utrudnieniem na dużych akwenach.

RYBOSTAN

Sprzyjające warunki oraz znikoma presja wędkarska sprawiają, że szczupaki, okonie oraz sandacze osiągają tu wspaniałe rozmiary. Licznie występujące drapieżniki to gwarancja, że pomimo dużych rozmiarów jeziora nawet podczas debiutu na tym łowisku występuje bardzo duża szansa na spotkanie z rekordowymi okazami. Najlepszym okresem połowu drapieżników jest druga połowa maja i czerwiec oraz okres jesienny (wrzesień - październik). Wiosną ryby występują standardowo na położonych bliżej brzegu spadkach, górkach oraz w cieplejszych zatokach, a latem i jesienią na wyjściach z dużych głębokości i stokach śródjeziornych. Dla miłośników białej ryby atrakcją będą wspaniałe leszcze, których duże i licznie migrujące stada bez trudu namierzy echosonda. W zatokach natomiast spotyka się pięknie ubarwione i dorodne liny. Duże szczupaki zamieszkujące jezioro żerują na stynce i sielawie, a pozostałych, atrakcyjnych mieszkańców uzupełniają również miętusy.
Mjorn Mjorn Mjorn

DLACZEGO MJÖRN?

Jezioro jest niezwykle urokliwe; ciekawie ukształtowane dno (gł. do 48 m), niezliczone kamieniste wyspy i górki oraz przepiękne trzcinowe zatoki stanowią charakterystyczne elementy tego miejsca. To jednak nie tylko wspaniałe łowisko dużych sandaczy i szczupaków, ale też idealne miejsce rodzinnego wypoczynku. Mjorn6Gęste sosnowe i mieszane lasy otaczające wodę przepięknie wyglądają szczególnie wczesną jesienią. Bogactwo miejscowej przyrody oraz idealnie położone domki z naszej oferty to gwarancja udanego wypoczynku i wędkarskich emocji. Osoby zainteresowane zwiedzaniem okolicy mogą skorzystać z możliwości wycieczki do odległego zaledwie o ok. 50 km Göteborga, a także zobaczenia szwedzkich fiordów. Sama podróż nad Mjörn również nie powinna być zbyt uciążliwa, ponieważ do Göteborga prowadzą autostrady, a stąd już tylko chwila nad to piękne i warte odwiedzenia jezioro.

ZAKWATEROWANIE, ŁODZIE

Nad Mjörn oferujemy Państwu dwa w pełni wyposażone oraz wyjątkowo położone obiekty. Oba domki leżą pareset metrów od siebie, tuz nad samą wodą na zachodnim brzegu nad niewielką zatoczką. Do Państwa dyspozycji oddajemy na łowisku wygodne łodzie wyposażone w silniki spalinowe o odpowiedniej mocy.
Mjorn Mjorn Mjorn

Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft