Wyprawy na ryby

- JEZIORO ŻARNOWIECKIE

Od lat jeździmy i wędkujemy przez kilka miesięcy w roku pod drugiej stronie Bałtyku – w Szwecji i Norwegii. Z uwagi jednak na zainteresowanie Klientów częstszymi i bliższymi wyjazdami od tego roku zdecydowaliśmy się na włączenie do naszej oferty niezwykle atrakcyjnego wędkarsko łowiska zlokalizowanego w Polsce. Co nas przekonało ? Oczywiście potencjał tej wody, ale również co bardzo istotne: optymalne warunki dla wędkarzy zagwarantowane przez gospodarza nowej bazy wędkarskiej (wysoki komfort domków, dogodny pomost i nowe łodzie) oraz pozytywne pro wędkarskie działania podjęte przez nowego zarządcę łowiska.

POŁOŻENIE

Jezioro Żarnowieckie jest położone w północnej części Kaszub, zaledwie kilka km od brzegu morza w powiecie wejherowskim. Jest to rozległa rynna polodowcowa leżąca pomiędzy Kępą Żarnowiecką od strony wschodniej i Kępą Gniewińską od strony zachodniej.

CHARAKTERYSTYKA

Zarnowiec1Przez jezioro, którego powierzchnia przekracza 1400 ha przepływa rzeka Piaśnica. W najgłębszych miejscach dno opada do blisko 19m sięgając poziomu niższego niż poziom morza (kryptodepresja). Średnia głębokość łowiska to 6-7 m. Linia brzegowa nie jest specjalnie urozmaicona, a dno ma raczej czytelny charakter bez większej ilości wzniesień czy spadków. W dużej części dno jeziora pokrywa bogata szata roślinna stanowiąca idealną kryjówkę dla dużych i licznych stad płoci lub leszczy, a także drapieżników – okoni i szczupaków.

RYBOSTAN

Królem Żarnowca jest oczywiście szczupak, który dorastając tu do imponujących, jak na Polskę, rozmiarów jest głównym magnesem przyciągających wędkarzy nad ten pomorski akwen.Zarnowiec4 Jest to jedno z najlepszych łowisk szczupakowych w Polsce i to tutaj właśnie wybierając się na wyprawę mamy największą szansę na spotkanie z metrowym okazem- w Polsce, a nie w Szwecji. Dużą atrakcją są również piękne okonie. W szczególności godny polecenia jest okres wiosenny (IV-VI), kiedy migrują tu one w większej ilości z Bałtyku. Zarnowiec Miłośnikom białej ryby ilością ale i czasami rozmiarem zaimponować mogę płocie, krasnopióry oraz leszcze. Po przejęciu we władanie łowiskiem przez nowego zarządcę w 2010 r. jezioro zarybiane było intensywnie również węgorzem i sandaczem oraz linem.

DLACZEGO WARTO POJECHAĆ NA ŻARNOWIEC?

Zarnowiec6Nie zawsze i nie wszyscy mogą sobie pozwolić na co najmniej tygodniową wyprawę na ryby do Szwecji, dlatego Żarnowiec jest doskonałą alternatywą - naprawdę warto przyjechać tu na okonia lub szczupaka! Kilkudniowy lub weekendowy pobyt w nowym ośrodku Zew Przygody nad tym łowiskiem zapewni wysoki komfort wypoczynku, a zasobność jeziora dostarczy wielu niezapomnianych wędkarskich wrażeń.

ZAKWATEROWANIE, ŁODZIE

Zarnowiec7 Nad jeziorem udostępniamy trzy nowe, kameralne stylowe domki położone tuż nad wodą (30-50m). Zarnowiec6 Każdy z nich może pomieścić rodzinę lub grupę wędkarzy liczącą do 4 os. Zadbane otoczenie, wysoki standard domku oraz wygodny pomost z cumującymi nowymi łódkami to elementy wyróżniające naszą ofertę spośród dostępnych w regionie propozycji.
Ośrodek jest przygotowywany do nowego sezonu, a gospodarz - również wędkarz - zaprasza wszystkich chętnych już od kwietnia br.

Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft