Wyprawy na ryby - Szwecja i jezioro Foxen

POŁOŻENIE

Jezioro Foxen leży na terenie Szwecji w regionie Värmland bezpośrednio przy granicy z Norwegią w odległości ok. 100 km na pd.-zach. od Oslo.

CHARAKTERYSTYKA

Foxen1 Warunki wędkowania na Foxen przypominają te, które możemy spotkać w południowej Norwegii. Foxen2Jezioro jest bardzo głębokie (dochodzi do kilkudziesięciu metrów), rozciąga się na długości ok. 17km, a w najszerszym miejscu ma ok. 3,5 km. W swojej południowej części łączy się przesmykiem z norweskim jeziorem Stora Lee, które jest jeszcze potężniejsze i głębsze.

RYBOSTAN

Foxen3 Foxen to bezapelacyjnie rewelacyjne łowisko dużych okazów szczupaków i okoni. Nieoficjalny rekord tej wody to Esox o długości 137 cm, a okonie potrafią tu dorastać do nawet 1,5kg! Foxen4Wiosną i wczesnym latem ryb szukamy na stromo opadających przybrzeżnych stokach i górkach. Najskuteczniejszą metodą będzie klasyczny spinning i trolling, do którego śmiało możemy używać największych gum i woblerów. Jezioro zamieszkują również ryby łososiowate, z których najbardziej popularną zdobyczą są przepięknie ubarwione pstrągi tęczowe. Najlepszymi wędkarsko miesiącami na wyprawy na ryby nad Foxen są okresy pierwszych 3-4 tygodni po zejściu lodu, schyłek lata (druga połowa sierpnia) oraz przełom września i października.

DLACZEGO FOXEN?

Foxen5Foxen to niezwykle piękne jezioro z krystalicznie czystą wodą, otoczone wspaniałym gęstym sosnowym lasem. Urzekające piękno krajobrazu, potężne, wspaniałe ryby zamieszkujące toń tego akwenu przypadną z pewnością do gustu wszystkim, którzy zdecydują się wybrać to miejsce na okres swojego urlopu. Bliskość Norwegii stwarza również okazję do odwiedzenia tego pięknego skandynawskiego kraju. Do Oslo z nad Foxen mamy zaledwie ok. 100 km.

ZAKWATEROWANIE, ŁODZIE

Foxen6 Domki dostępne w naszej ofercie nad Foxen są wyjątkowo pięknie położone, tuż nad wodą co czyni je idealną bazą na wyprawy na ryby. Obiekty o nr 003 i 224 usytuowane są na skale, z pomostami do wody. Foxen7 Wszystkie trzy leżą w urokliwej i zacisznej zatoce w środkowej części jeziora. Specjalnie dla naszych Gości przygotowaliśmy komfortowe łodzie wyposażone w silniki spalinowe o odpowiedniej mocy umożliwiające bezpieczną i swobodną eksplorację jeziora.

Copyright 2010 Zew Przygody Created by Nimsoft